Przejdź do treści

Od komiksu do powieści fantasy

Historia powstania haleversum

O naszym projekcie

Początek Projektu

Koncepcja Projektu narodziła się w 2016 r. Początkowo całość miała przybrać eksperymentalną formę komiksu zdjęciowego i rozgrywać się w wykreowanym przez Hale Sarra uniwersum – Haleversum, zbudowanym na bazie mechanizmów, historii i mitologii zaczerpniętych z czasów starożytnych, głównie z rejonów Bliskiego Wschodu.

Prace nad realizacją komiksu zdjęciowego, który otrzymał roboczy tytuł: Bracia Krwi rozpoczęły się wiosną, a zakończyły zimą 2017 r. Sesje odbywały się w większości na terenie gminy Jelcz-Laskowice. Pracami kierował Hale Sarr (który oprócz scenarzysty pełnił też rolę fotografa i reżysera), a brała w nich udział grupa około 50 osób (modeli i modelek, statystów, charakteryzatorów, stylistów, logistyków, pracowników technicznych). Po zakończeniu zdjęć, których efektem było kilkaset kadrów obrazujących sceny komiksu, do prac nad materiałem przystąpili retuszerzy.

12-leriesyntr
44-yarande-kopalnia topazyjonu

O naszym projekcie

Ewolucja z komiksu w powieść

W trakcie postprodukcji (2020 r.) Projekt zmienił formę – komiks zdjęciowy został przekształcony w bogato ilustrowaną powieść fantasy. Grafiki ściśle nawiązywały zarówno do scen z fabuły utworu, jak i ciekawostek związanych z Haleversum. Powieść zatytułowano Przekleństwo Topielicowego Stawu i nadano jej formę sagi, do której materiał zdjęciowy do dwóch pierwszych tomów: W pogoni za cieniem oraz Mroczna kraina, został zrealizowany w 2017 r. Tekst powieści został napisany przez blogerkę i copywriterkę Milenę Mleko. Obok tekstu zaczęły też powstawać ilustracje tworzone przez zespół grafików i rysowników.
W grudniu 2021 r. przystąpiono do prac redaktorskich i korektorskich nad pierwszym tomem powieści. W tym samym czasie rozpoczęto prace nad tekstem tomu drugiego (materiał fotograficzny do drugiego tomu wykonano w roku 2017).


Premierę pierwszego tomu powieści zaplanowano na marzec 2022 r., a drugiego na październik tego samego roku.

Obserwuj nas